امروز چهارشنبه - ۶ مرداد ماه ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۴۲
خانه / چه خبر؟ / آنها که پیامک وام یک میلیونی کرونا نگرفتند، چه کنند؟

آنها که پیامک وام یک میلیونی کرونا نگرفتند، چه کنند؟

چند روزی است که نحوه دریافت وام یک میلیون تومانی به یکی از مسائل دیگر روزهای کرونایی مردم تبدیل شده است. در حالی که از چهارشنبه، ۲۷ فروردین ماه ارسال پیامک به متقاضیان شروع شده اما برخی همچنان در انتظار هستند.

برخی از گلایه‌ها و ابهامات مردم درباره وام کرونا را که در اخبار به عنوان کامنت‌های مردمی درج شده است، در زیر می‌خوانید:

«واسه یه وام یک ملیونی چقد مسخره بازی در میارن»

«چراهرکاری می کنم پیامک ارسال نمی شود؟؟؟»

«اگر پشیمان شدیم بعد از ارسال کد ملی،چه باید کرد؟»

«سلام.برای من پیامک امده ولی هرچه کد ملی خو دم راامیفرستم ناموفق میاد»

«سلام عزیز کدملی رومیفرستم ولی نا موفق میشه چکار کنم دیشب تا حالا سرکاریم»

«شماکه میگویید سیم کارت باید به اسم فرد باشد مستمری بگیران بیسوادی که ندارن اگر باسیم کارت یکی از اعضای خانواده کدملی را ارسال کند چه اشکالی داره»

«در شرایطی فعلی بیشتر مردم نیازمند این وام هستند پس دلیل ارسال کد ملی چیه دیگه؟ ارسال پیامک رو بذاره برای کسانی که این وام رو نمیخان اگه دولت واقعا هدفش کمک کردنه»

اما آنها که تاکنون پیامکی دریافت نکرده‌اند، چه باید کنند؟ گویا فعلا صبر!

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا وزارت رفاه با اشاره به اینکه ارسال پیامک برای یارانه‌بگیران جهت دریافت وام قرض‌الحسنه یک میلیون تومانی حمایتی کرونا در حال انجام است و تا جمعه شب (۲۹ فروردین) ادامه دارد گفت: آن دسته از سرپرستانی که کدملی خود را جهت تایید تا ۳۱ فروردین ارسال کنند، وام آنها چهارم اردیبهشت یعنی قبل از شروع ماه رمضان برایشان واریز می شود.

طبق این سخنان حسین میرزایی در گفتگو با ایسنا،آنها که هنوز پیامکی دریافت نکردند تا جمعه شب باید صبر کنند و پس از آن نیز دو روز دیگر فرصت دارند که کد ملی خود را پیامک کنند.

او گفته است: به ۲۵ میلیون نفر سرپرست خانوار ۸۸ میلیون پیامک ارسال شده است؛ زیرا برخی افراد چند خط تلفن همراه دارند. پیامک به همه خطوط آنها ارسال شده است، اما از اینجا به بعد با هر سیمکارتی که کدملی را ارسال کنند، ما همان سیمکارت را به عنوان سیمکارت رسمی می‌شناسیم.

میرزایی ادامه داد: اولین شماره که برای ما ثبت شد را به عنوان شماره رسمی تلقی می‌کنیم و همان یک مرتبه ارسال کدملی کافی است.

سخنگوی تسهیلات حمایتی کرونا وزارت رفاه با بیان اینکه ارسال پیامک از سوی وزارت رفاه تا آخر این هفته یعنی جمعه شب، ۲۹ فروردین ادامه دارد اظهار کرد: هر سرپرست خانوار یارانه بگیری که پیامکی حاوی کدملی‌اش را تا روز یکشنبه، ۳۱ فروردین ماه برای ما بفرستد، چهارم اردیبهشت و قبل از ماه مبارک رمضان تسهیلات حمایتی‌اش را دریافت خواهد کرد.

ShortLink: https://rahro-rayaneh.ir?p=542

همچنین ببینید

ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟ / محاسبه حداقل مبلغ واریزی بانک‌ها

طبق آخرین اعلام‌ها، ارزش روز سهام عدالت چقدر است؟ آنها که اجازه فروش ۳۰ درصد ارزش سهام عدالت خود را به بانک‌ها داده‌اند حداقل چقدر دریافتی خواهند داشت؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *